Čeština
Konzultace zdarma

Kampaně na TikToku - na co si dát pozor? Mrkněte na naše tipy pro úspěšný marketing.

TikTok roste rychle. A pokud bychom vám mohli dát jednu radu pro využití sociálních sítí, zněla by takto: „Okamžitě začněte používat TikTok!“

TikTok se stal dokonalým způsobem, jak velmi rychle rozšířit publikum a propagovat váš business velmi autentickým a poutavým způsobem. Avšak jak na efektivní kampaně? Pojďme se spolu podívat na užitečné tipy pro marketingovou strategii, které byste měli dodržovat, abyste maximalizovali svůj marketingový úspěch na této platformě.

Jak na efektivní kampaně na Tiktoku?

Stejně jako mnoho jiných sociálních médií se uživatelé TikToku spoléhají na hashtagy při vyhledávání videí a klipů podle tématu. Pokud kliknete na lupu „Objevit“ ve spodní části obrazovky, zobrazí se vám seznam videí seřazených podle populárních hashtagů.

Výhody používání hashtagů jsou:

  • Zvýšení dosahu vašeho obsahu
  •   Identifikace konkurence
  •   Získání více sledujících, tím potencionálních zákazníků

Jakou používat hudbu v kampaních na TikToku?

Používání trendy skladeb je zásadní, jelikož tak vás, speciálně na TikToku, objeví spoustu nových sledujících. Pokud nebudete sledovat nejnovější trendy, bude mnohem méně pravděpodobné, že budete uvedeni na „For you“ stránce. A právě stránka „For You“ je místem, kde získáte většinu svých sledujících.

Co dělat, abyste našli ten správný virální zvuk?

  1. Klikněte na „Přidat skladbu“
  2. Přejeďte na „Seznam skladeb/playlist“
  3. A podívejte se na „Seznam virálních skladeb“

Pokud tvoříte obsah, kde něco vysvětlujete nebo video s voice over, můžete snížit hlasitost přidané skladby a zvýšit hlasitost svého zvuku. Tak vaši diváci uslyší, co ve videu říkáte a co jim chcete předat. Zároveň ale budete na „For You“ stránce díky virálním skladbám, čím získáte větší množství nových followers.

 

Jak využít influencery ke zvýšení povědomí o vaší firmě na TikToku?

Není náhodou, že se někteří lidé stávají influencery na sociálních platformách. Obvykle si vybudují reputaci díky kvalitě obsahu, který sdílejí. Proto se většině podniků vyplatí budovat produktivní pracovní vztahy s lidmi, kteří ovlivňují jejich potenciální zákazníky.  

Influencery můžete najít i v sekci komentářů, případně se dívejte, se kterými influencery spolupracují vaši konkurenti. O tom, proč je dobré s influencery spolupracovat jsme se rozepsali v předchozím článku.

Jakmile najdete influencery, se kterými chcete spolupracovat, nastavte rozpočet. Sdělte jim své požadavky, očekávání a rozpočet ve vašem rozmezí, abyste s nimi načrtli rozpočtový plán. Pokud si nevíte rady, jakého influencera vybrat, neváhejte nás kontaktovat, pracujeme s mnoha influencery jak na Instagramu tak i na TikToku. 

 

Pokud máte zájem o spuštění kampaní na TikToku, kontaktujte nás a objednejte se na bezplatnou, nezávaznou konzultaci.

Přednášíme

Zjistit více

Spolupracujeme s těmito firmami

Zobrazit všechny reference