Čeština
Konzultace zdarma

Jak na reklamy na Instagramu? Přečtěte si naše tipy pro začátečníky

Instagram je jedna z nejvíce populárních sociálních sítí a měsíčně ji celosvětově používá více jak miliarda lidí. Není divu, že se stala oblíbenou platformou také pro marketing firem. O postování na Instagram jako firma jsme již psali v článku zde. Pojďme se ale podívat na to, jak na Instagramu váš profil propagovat.

Proč propagovat na Instagramu?

Vhodný obsah umístěný na Instagramu zvládne upoutat pozornost a proměnit tak uživatelé sociálních sítí na vaše klienty. Díky tomu jde Instagram a e-commerce ruku v ruce. Instagramová reklama vám také umožňuje široké spektrum nastavení a na rozdíl od placených partnerství s influencery jsou příspěvky zveřejňovány přímo z vašeho profilu. Další výhodou reklamy na Instagramu je také to, že cílíte na uživatele, aniž byste narušili jejich projíždění této sociální sítě. Reklamy na Instagramu se totiž zobrazují přímo ve feedu mezi ostatními příspěvky, případně mezi Instagram story či Instagram reels.  

Kolik stojí reklama na Instagramu?

Instagram má nastavený denní spodní i vrchní limit, za který můžete propagovat. Denní minimum je 30 Kč a maximum je 10 000 Kč na den. Délka propagace může být na 1 – 30 dní. Dalším bodem je cena za proklik na web nebo cena za interakci s příspěvkem (like, komentář atd.). Za proklik na web si Instagram účtuje 2 – 50 Kč – zde záleží na nastavení kampaně. Pokud by váš cíl byl pouze získání reakce na daném příspěvku, je cena nižší. 

Typy Instagramových reklam:

  • Foto reklamy – reklamy v podobě fotek či grafických bannerů se zobrazují ve feedu mezi ostatními příspěvky a měly by být ve formátu čtverce 

Jak propagovat na Instagramu_Brandelevator

Zdroj: Instagram - reklama Pepsi

  • Video reklamy – video reklama na Instagramu může být dlouhá až 60 vteřin a ve formátu čtverce či na výšku
  • Karusel reklamy – mohou obsahovat 2 – 10 obrázků, fotek či videí, které si uživatel může postupně prohlížet
  • Instagram story reklamy – zobrazují se mezi ostatními instagramovými story a mohou obsahovat fotky, obrázky i videa

    Jak propagovat na Instagramu_Brandelevator

Zdroj: Instagram – reklama Sencor

Jaký je postup propagace?

Nastavení samotné propagace lze několika způsoby. Pokud chcete spustit propagaci konkrétního příspěvku, který jste již přidali, lze reklamu nastavit přímo v aplikaci Instagram. K nastavení je potřeba firemní instagramový profil. Pod příspěvkem, který chcete propagovat, naleznete modré tlačítko “Propagovat příspěvek“. 

Jak propagovat na Instagramu_Brandelevator

Dále je potřeba navolit několik bodů:

  • Kam reklama uživatele přivede – web nebo váš profil
  • Okruh uživatelů, na které bude reklama cílit
  • Denní rozpočet
  • Doba trvání reklamy

Po potvrzení bude reklama odeslána ke schválení a poté se spustí. 

Dalším způsobem je spuštění reklamy ve správci reklam ve Facebook Business Manager, kde je také potřeba zvolit call to action – tedy kam má reklama uživatele přivést, kde se reklama zobrazí – Instagram story, jako příspěvek ve feedu atd., okruh uživatelů, denní rozpočet a dobu trvání reklamy. Stejně tak se reklama odešle ke schválení a poté spustí. 

 

Propagace na Instagramu může být vhodným způsobem, jak zviditelnit vaši firmu, služby i produkty. Kontaktujte nás a my vám pomůžeme nastavit reklamy na Instagramu i ostatních sociálních sítích na vašem profilu.

 

Přednášíme

Zjistit více

Spolupracujeme s těmito firmami

Zobrazit všechny reference